YAM nigdy nie „stanie się pieniędzmi“, YFI przekracza cenę Bitcoinów

Mimo, że marka się jako pieniądze, szeroko dyskutowane i ostatnio kłopotliwe zdecentralizowanych finansów (DeFi) token YAM nigdy nie osiągnie tego, a prawdziwe narzędzie do żetonu musi być znaleziony, aby zachować bańkę z popping, popularny badacz kryptograficzny Hasu powiedział. Tymczasem, DeFi token YFI stał się pierwszym altcoin kiedykolwiek przekroczyć cenę Bitcoin Code (BTC).

Według nowego wpisu na blogu napisanego przez Hasu dla kryptopochodnych wymiany Deribit, YAM najbardziej przypomina to, co nazywa „schemat Nakamoto z dodatkowymi dzwoneczkami i gwizdkami,“ i to zasadniczo jest bańka, która może albo ustabilizować lub pop, w zależności od tego, co narzędzie, jeśli w ogóle, użytkownicy mogą uzyskać od posiadania tokena.

Program Nakamoto to termin ukuty przez Prestona Byrne’a w czasie hossy na rynku bitcoinów w 2017 roku, aby wyjaśnić rodzaj programu inwestycyjnego, w którym wczesni inwestorzy korzystają z dalszego wejścia spóźnionych użytkowników, ale gdzie zdecentralizowana struktura programu odróżnia go od tradycyjnych programów Ponzi i piramidy.

„Aby uciec od popu, YAM musi znaleźć powód, aby ludzie nigdy nie sprzedawać, ale zamiast tego trzymać go za jego użyteczność, a nie tylko nadzieję na przyszłe uznanie cen“, napisał Hasu w swoim wpisie na blogu, dodając jednocześnie, że „wadliwy projekt“ YAM uniemożliwi „kiedykolwiek stać się pieniędzmi“.

I chociaż jest jasne, że Hasu nie jest szczególnie optymistyczny co do przyszłości projektu, powiedział, że jedną z alternatyw dla projektu, aby stać się opłacalne ponownie jest, jeśli społeczność może „rozwinąć protokół do czegoś innego całkowicie“.

„Nie jest to niemożliwe, biorąc pod uwagę system skarbcowy systemu i zdolność społeczności do kształtowania go poprzez zarządzanie. Ale nie jest to też prawdopodobne“ – zakończył swój utwór popularny badacz, mówiąc.

Na dzień dzisiejszy (12:46 UTC), w ciągu ostatnich 24 godzin, YAM wzrósł o prawie 43%, aby handlować po cenie 1,15 USD za żeton. Dzisiejszy wzrost nastąpił po prawie całkowitym załamaniu się wartości żetonu w zeszłym tygodniu, w wyniku czego cena wzrosła z ponad 92 USD do nieco ponad 1 USD między 12 a 13 sierpnia.

W międzyczasie kolejny, bardziej udany projekt DeFi, czyli Yearn.finance i jego token YFI, po ponad 120% wzroście w ciągu ostatnich 7 dni, kontynuował swój wzrost na rynku już dziś.

Ponadto, YFI oficjalnie stał się pierwszym altcoinem, który przekroczył cenę bitcoin w przeliczeniu na monetę, co przyniosło niektórym członkom społeczności podzielić się swoimi przemyśleniami na temat rozwoju na Twitterze.

I podczas gdy cena YFI już widział duże zyski, niektórzy widzą go będzie jeszcze wyższy od tutaj, biorąc pod uwagę, że jego dostawy żetonów jest już blisko w pełni wydany, z YFI 29.962 obecnie w obiegu z całkowitej podaży 30.000 żetonów.

„1 YFI będzie trudniejszy do osiągnięcia niż posiadanie 1 BTC. To Math“, powiedział Andrew Kang z firmy inwestycyjnej Mechanism Capital, podczas gdy Alex Svanvik, współzałożyciel Ethereum (ETH) – firmy analitycznej Nansen, dał jasno do zrozumienia, że oczekuje, iż 1 YFI będzie wart 100.000 USD:

W czasie prasy (12:46 UTC) YFI obracał kwotą 13 647 USD, co oznacza wzrost o prawie 34,5% w ciągu dnia, według danych Coinmarketcap.